Bilancovanie roka z pohľadu mediálnej sekcie

Máme za sebou prvé dni nového roka, čo nám ponúka priestor na zhodnotenie dôležitých udalostí a míľnikov z predošlého kalendárneho obdobia.

V jeho úvode sme priniesli rozhovor s Martinom Hasprúnom, ktorý vtedy okrem iného ako nový technický riaditeľ Slovenského futbalového zväzu, potvrdil pokračovanie vzájomnej spolupráce oboch organizácií.

Trénerom sme tiež ponúkli aktualizovanú databázu cudzích slov v taliančine, angličtine, francúzštine a španielčine. V marci sme vydali prvé číslo časopisu Futbalový tréning v roku 2021, ktoré prinieslo aj zaujímavý článok o komunikácii v práci trénera.

V apríli sme pomáhali propagovať panelovú diskusiu Návrat do tréningového procesu po pandémii – na čo sa zamerať, na čo si dať pozor a čoho sa vyvarovať z dielne portálu vzdelavanie.digital, kde tréneri načerpali množstvo poznatkov pred štartom novej sezóny po nútenej koronavírusovej prestávke.

Neskôr únia reagovala na alarmujúce čísla počtu trénerských zmien na Slovensku, čo vygradovalo po dobre známych peripetiách v nitrianskom futbalovom klube.

V máji sa už ÚFTS zúčastnila aj športových podujatí, keď sa jej predstavitelia stretli na finále Superligy v malom futbale. To bolo dôležité pre prezidenta ÚFTS a reprezentačného trénera v tomto odvetví Ladislava Borbélyho.

Medzi júlové aktivity, ktoré podčiarkujú činnosť ÚFTS, patrila aj účasť na mládežníckom turnaji vo Vinodole, ktorého sme partnerom. O mesiac na to sa konala jedna z najdôležitejších udalostí uplynulého roka, keď únia zorganizovala tradičné stretnutie trénerov jubilantov v Trenčíne.

V závere posledného letného mesiaca sme v rozhovore predstavili novú členku redakčnej rady – Ivetu Neveďalovú, ktorá prispieva článkami o ženskom futbale.

ÚFTS sa zúčastnila na konferenciách či už Slovenského futbalového zväzu, alebo regionálnych zväzov, kde boli aj jej členom odovzdané ocenenia.

V závere roka sme všetkým pripomenuli uvedenie Jaroslava jambora do trenčianskej siene slávy, odprezentovali vôbec najčítanejší článok minulého roka od Michala Kopčana a tiež sme mapovali mediálne výstupy predstaviteľov ÚFTS v uplynulom roku.

K potešujúcim číslam patrí medziročný nárast návštevníkov našej webstránky, ktorý sa z 1 945 dostal na hodnotu 2 457 a tiež rozšírenie fanúšikovskej základnej na sociálnej sieti Facebook, kde oficiálny účet UFTS sleduje už 530 ľudí.