Ladislav Borbély o Slovane: Keď chcú uspieť v Európe, musia vyhrať slovenskú ligu aspoň o desať bodov

Prezident ÚFTS Ladislav Borbély odpovedal v tomto týždni na otázky redaktora sport.aktuality.sk Erika Farkaša, ktorý s ním preberal tému bratislavského Slovana.

V rozhovore, ktorý nájdete na webe sport.aktuality.sk sa dočítate o tom, či sa počínanie Slovana dá nazvať úspechom, realitou či sklamaním. Rozhovor však obsahuje aj tému týkajúcu sa trénera Vladimíra Weissa či herného prejavu belasých. Tradične vám prinášame úryvky.

Slovan získal v Konferenčnej lige 8 bodov. Úspech, realita alebo sklamanie?

„Potvrdilo sa, že na medzinárodnej scéne sa potýkame s tvrdou realitou. Na priemerné európske mužstvá momentálne nestačíme. Baviť sa o úspechu bez postupu aspoň do jarnej časti v Konferenčnej lige v súčasnom formáte európskych pohárov je nahováraním si niečoho, čo nezodpovedá realite.”

Bratislavčania vedú ligu po jeseni o 4 bodov, herne zriedka presvedčil. Prečo?

„Vizualizácia hry v domácej súťaži nevyznieva dominantne celozápasovo, ale v krátkych úsekoch. Musí byť automatizmom, nie príležitostným javom. Potom to mužstvo môže preniesť aj na medzinárodnú úroveň, hoci nie v takej miere. Keď chce Slovan uspieť v Európe, slovenskú ligu musí vyhrať dominantne o desať bodov a bez… pomocných barličiek.”

Aký výrazný zásah do kádra je potrebný, aby Slovan v nasledujúcej sezóne ašpiroval na skupinu Ligy majstrov či Európskej ligy?

„Skupina Ligy majstrov je momentálne príliš vzdialená méta, bavme sa o skupine Európskej ligy. Slovan jednoznačne potrebuje posilniť kvalitu mužstva minimálne o 2-3 silných hráčov. Vážnym faktorom sú reálne ekonomické možnosti a vôľa klubu.”

Celý rozhovor nájdete na webe sport.aktuality.sk