Vzdelávanie je súčasťou trénerského remesla

Získaním trénerskej licencie sa cesta trénera nekončí. Častokrát je to len prvý krok z niekoľkých ďalší, ktoré by mal kouč vo svojej kariére spraviť. Tak ako sa hráč neustále zlepšuje, musí aj tréner vyvíjať aktivity, ktoré z neho robia ešte lepšieho kormidelníka svojho mužstva. Vďaka tomu sa aj jeho zverenci môžu viac zlepšovať.

O dodatočnom vzdelávaní hovoril v relácii V polčase Peter Németh, ktorý má za sebou niekoľkoročné trénerské pôsobenie v Nemecku.

Zdroj: Nova Sport

“Pred tromi rokmi som bol na trénerskom kongrese v Nitre, ktorý zorganizovala Únia futbalových trénerov Slovenska, kde prednášal napríklad Peter Hyballa. Ten je uznávaným odborníkom v Nemecku. Únia ho vtedy dokázala priniesť na tento kongres. Nemilo ma prekvapilo, že sa ho nezúčastnilo veľa prvoligových trénerov. V Nemecku je to taká nepísaná povinnosť sa takýchto udalostí zúčastniť. Je dôležité zachytávať nové trendy, čo bolo práve na tomto kongrese v Nitre veľmi dobre obsiahnuté. Môžem to kľudne porovnať s nemeckými kongresmi,” povedal Peter Németh.

Zdroj: Nova Sport