Stanovisko prezidenta ÚFTS ku kandidatúre Petra Kováča na post predsedu ZsFZ

Zrkadlo „kandidáta“ Kováča

Keď sme pred viac ako pred 2 rokmi podali trestné oznámenie na štatutárneho zástupcu futbalového klubu MFK Nové Zámky Petra Kováča za defraudáciu klubových financií, netušili sme, že inšpekcia MV sa vo svojej činnosti zameriava na úplne iné aktivity ako odhaľovanie resp. vyšetrovanie trestnej činnosti bývalých policajtov…

O to viac, že poskytnuté dôkazy, ktorými disponujeme jasne poukazujú na jeho defraudačnú aktivitu v rámci futbalového klubu MFK Nové Zámky. Je smutné, že človek s takouto anamnézou je predsedom OFZ v Nových Zámkoch. Predpokladám, že je už len otázkou krátkeho času kedy sa celá záležitosť definitívne objasní a ukáže sa, že jeho miesto je v penitenciárnej starostlivosti a nie vo verejnej funkcii.

Keď sa však takáto toxická osoba akou je p.Kováč, bývalý ligový rozhodca a prepustený vyšetrovateľ polície uchádza o prestížnu pozíciu v slovenskom futbalovom hnutí ako v tomto prípade o pozíciu predsedu ZsFZ, tak už nezostáva nič iné, len vyzvať všetkých delegátov, aby rátali s tým, že zverejníme všetky dokumenty a podporné dôkazy, ktoré poukazujú na jeho trestnú činnosť v rámci futbalového klubu MFK Nové Zámky a na jeho pravú tvár.

Samozrejme, že v prípade jeho zvolenia sa delegáti, ktorí ho zvolia budú len veľmi ťažko pozerať do zrkadla na svoju vlastnú tvár. A nepomôže im ani výhovorka, že „nevedeli, že…“, pretože práve týmto ich na to upozorňujeme, aby svojim prípadným rozhodnutím nepoškodili slovenský futbal.

Nevieme síce kto budú ďalší kandidáti, ale rozhodne by to nemal byť Peter Kováč, človek s morálnym profilom a pracovnou anamnézou vo futbalovom klube, ktoré sú kontraindikáciou nielen na túto funkciu, ale aj akúkoľvek verejnú resp. riadiacu funkciu v športovej brandži. Už samotná jeho ambícia kandidovať jasne nasvedčuje na absenciu sebareflexie a neoprávnené ašpirácie, ktoré sú súčasne reálnym nebezpečím pre celé futbalové hnutie.

PhDr. Ladislav BORBÉLY
prezident Únie futbalových trénerov Slovenska, poslanec MZ NZ poverený zastupovaním MFK

Stanovisko prezidenta ÚFTS slúži aj ako odpoveď na otázky sportprogress.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s