Nadviazať a pokračovať v spolupráci trénerskej únie a futbalového zväzu, hovorí Martin Hasprún

Na začiatku februára predstavil Slovenský futbalový zväz verejnosti svojho nového technického riaditeľa. Po Štefanovi Tarkovičovi (viceprezidentovi ÚFTS) prevzal túto pozíciu Martin Hasprún (tiež člen ÚFTS).

Zdroj: SFZ

Ako vnímate postavenie Únie futbalových trénerov Slovenska v súčasnosti?

Je to najväčší zástupca trénerov na Slovensku, ktorý sa v poslednej dobe snaží o rozšírenie vzdelávania vydávaním publikácií, alebo inými akciami a konferenciami.

Ako si v nasledujúcom období predstavujete spoluprácu ÚFTS a SFZ?

Myslím si, že spolupráca bola v poslednej dobe relatívne dobrá a chcem v nej pokračovať rovnako ako môj predchodca Štefan Tarkovič.

Snažíte sa o zavedenie Covid automatu pre šport. Môžete k nemu niečo prezradiť?

Ide o to, že v doterajšom Covid automate ministerstva školstva nie je definovaný amatérsky šport. Je tam len rekreačný šport. Takže nie sú nastavené žiadne pravidlá. Preto sme chceli v súlade s platným automatom dostať na ihriská aspoň deti a mládež. Nech môžu trénovať, prípadne hrať zápasy. Všetko v súlade s platnými hygienickými predpismi a pravidelným antigénovom testovaní.

MARTIN HASPRÚN

Bývalý mládežnícky hráč Slovana a Interu Bratislava a tiež reprezentačných výberov U15 až U18. Účastník európskeho šampionátu do šestnásť rokov. Seniorský dres obliekal v ŠKP a Matador Fix Bratislava (2. liga). Ako tréner viedol mládež v Interi Bratislava a Venglošovej futbalovej akadémii (asistent, hlavný tréner vo všetkých kategóriách od prípraviek po starší dorast).
Martin Hasprún je držiteľom UEFA Pro licencie

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s