Nová redaktorka odborného časopisu

Obsah odborného časopisu sa rozrastie o novú sekciu, ktorá bude venovaná ženskému futbalu. Témy z tejto oblasti futbalu bude prinášať nová členka redakcie – Mgr. Iveta Neveďalová.

Trénerka pôsobiaca v Myjave sa trénerskej činnosti venuje už deväť rokov. Nájsť ju môžete nielen na lavičke svojho tímu, ale ešte aj na ihrisku. Asistentka reprezentačného výberu do 15 rokov a členka komisie ženského futbalu ZsFZ bude pracovať na spopularizovaní tohto futbalového odvetvia. Nám sa ju ešte pred jej prvým publikovaným článkom podarilo vyspovedať.

Kedy a prečo ste sa rozhodla pre trénerskú dráhu?

Moja trénerská drahá začala v roku 2012, keď bolo treba prebrať funkciu trénera v klube Spartak Myjava, kde som hrávala. Pokiaľ sme na Myjave chceli pokračovať v ženskom futbale, tak nebola iná možnosť. Dnes som však rada, že som sa vtedy tak rozhodla.

Ktorí tréneri vo vás zanechali najväčší dojem a čerpáte z ich práce inšpiráciu?

Nemám vyslovene trénersky vzor, ale sú mi sympatickí tréneri, ktorí majú prirodzený rešpekt a charizmu. Popri tom do svojej činnosti vkladajú ľudskosť, majú prijemné a slušné vystupovanie.

Pôsobíte aj ako hrajúca trénerka. Ktorá futbalová rola vo vás v súčasnosti viac prevláda?

Je to taká kombinácia. V družstve žien to neviem úplne od seba oddeliť, ale s babami sme na to zvyknuté a funguje to v podstate bez problémov. Pri mládežnícky družstvách som s funkciou trénera stotožnená na sto percent.

Aký štýl futbalu rada vštepujete vašim zverenkyniam? 

Technický a kombinačný futbal. V tréningovom procese sa snažíme využívať moderné metódy, byt čo najlepšie fyzicky pripravené a zároveň čo najviac pracovať s loptou.

Hrá, respektíve hralo v rovnakom štýle aj mužstvo, kde pôsobíte? 

Áno. Najmä tím žien je veľmi technický a kombinačný o čom svedčí niekoľko titulov majsteriek Slovenska vo futsale a titul majstra sveta v malom futbale žien v Brazílii.

Máte už predstavu, aké témy by ste chceli prinášať čitateľom?

Chcela by som viac priblížiť žensky futbal na Slovensku, pretože je to najpopulárnejší a najrozvinutejší žensky šport na svete. U nás by si podľa môjho názoru zaslúžil viac priestoru a rešpekt.

Skúste definovať, aké chvíle vám ako trénerke prinášajú najväčší pocit zadosťučinenia. 

Sú to momenty v zápasoch, v tréningu, ale aj mimo ihriska, počas ktorých môžem byt na svoje spoluhráčky a na mládežnícke hráčky z klubu hrdá.

Komentáre sú uzavreté.