Hodnotiaca konferencia ÚFTS. Najviac zarezonovala prezidentská abdikácia

V piatok 11. marca sa v Trenčíne uskutočnila hodnotiaca konferencia ÚFTS, kde predstaviteľa trénerskej únie referovali o svojej činnosti, úspechoch a neúspechov, pred prítomnými delegátmi.

Hlavnú pozornosť celej konferencie však vzbudila abdikácia súčasného prezidenta ÚFTS Ladislava Borbélyho, ktorý toto rozhodnutie učinil po tom, ako vo voľbách do výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu neuspel kandidát únie už v druhom volebnom období po sebe.

S novým zástupcom trénerov ÚFTS, samozrejme, prejavuje ochotu spolupracovať. “Ladislava Jurkemika som kontaktoval s gratulačným listom, ku ktorému som pripojil aj ponuku na spoluprácu,” prezradil Rudolf Hanák.

Tento nezdar Ladislav Borbély pripísal aj spolitizovaniu celej voľby, keďže delegáti naposledy uprednostnili trénera, ktorý bol desať rokov mimo futbalového hnutia, pred viceprezidentom ÚFTS a funkcionárom dlhodobo pôsobiacim v Slovenskom futbale Róbertom Rybníčkom.

Do 1. septembra bol preto poverený riadením únie generálny sekretár Rudolf Hanák. Meno nového prezidenta má členská základňa a široká verejnosť spoznať do rovnakého dátumu.

Ocenenie pre dve trénerské osobnosti

Hodnotiaca konferencia priniesla aj dva svetlé a výnimočné momenty, o ktoré sa postarali dve ocenenia pre trénerské osobnosti.

Ocenenie Čestný člen prezídia ÚFTS si prebral Jozef Jankech a titul Čestného člena ÚFTS prevzal za Jozefa Tarcalu jeho syn Martin.

Ocenenie trénerských osobností.