Ladislav Borbély o svojej abdikácii: Keď vás nepočúvajú, opakovať rovnaké veci dookola nemá zmysel

Keď stále tým istým ľuďom hovoríte rovnaké veci a oni vás nepočúvajú, tak táto aktivita stráca zmysel. V trénerskom remesle som sa naučil jednu vec. Keď nemôžem nič ovplyvniť, zmeniť, keď cítim, že môj vplyv je minimalistický, tak sa treba postaviť a odísť,” povedal Ladislav Borbély s tým, že:

Viem, že to na Slovensku nie je štandardný postup, keďže sa každý drží svojich funkcií. No ja nie som ten typ. Dnes abdikujem na svoju funkciu prezidenta, pretože sa nechcem podieľať na tom, ako sa Slovenský futbalový zväz ignorantským aktom zachoval voči nášmu kandidátovi. Nedokážem to akceptovať a svoj postoj som veľmi pregnantne vyjadril v poslednom editoriále nášho trénerského časopisu a rozhodol som sa venovať iným aktivitám, pri ktorých nepostrádam zmysel a motiváciu.

Trojnásobný prezident ÚFTS prijíma zodpovednosť za výsledky oboch posledných volieb do výkonného výboru SFZ. “Pri prvej som neuspel ja, keď som neprešiel ako kandidát, pri druhej neprešiel Robo Rybníček ako dlhoročný športový riaditeľ pracujúci v živom futbalovom procese na rozdiel od prezidentského kandidáta, ktorý je už takmer 10 rokov mimo futbal a ako sám hovorí… neviem čo táto funkcia obsahuje a predpokladám, že je to čestné ohodnotenie mojej športovej kariéry. Ako môže byť volená funkcia v exekutíve čestná to asi nikto nepochopí. To, že je to jeho mylné presvedčenie je ospravedlniteľné vzhľadom k tomu, že ako sám povedal je už dlho na trénerskom dôchodku.

“Veľmi sa čudujem, že sa vôbec nechal nahovoriť na túto personálnu operáciu. Totálnym omylom je to však tých, čo ho na tomto princípe volili a najmä tých, čo ho nahovorili na pozíciu, ktorá rozhodne nie je čestná, ale z pohľadu systémového obohatenia trénerského segmentu veľmi podstatná ,obzvlášť v súčasných podmienkach slovenského futbalu. Mala by totiž aktívne vstupovať do konkrétneho športovo-technického obohacovania trénerskej sekcie, celoplošného permanentného zvyšovania kompetenčnej úrovne trénerského stavu a zasahovania do reálneho zvyšovania a aktualizácie jeho vedomostného  potenciálu.

Dôležité je v tejto súvislosti aj prognosticky nastaviť proces rozvoja a fungovania trénerov v praktickom futbalovom kontexte. To, že túto skutočnosť nechápe nadpolovičná väčšina delegátov (46) a predovšetkým niektorý vrcholový funkcionári exekutívy (prezident a viceprezident) je zarážajúce a smutné a tak trochu nešťastné pre slovenský futbal. Najmä ak toto funkcionárske zoskupenie zopakuje tú istú chybu dvakrát za sebou.

Po prvom neúspechu som sa vedel povzniesť nad to, pretože som chcel, aby sme ďalšou štvorročnou prácou ukázali, aké je naše smerovanie. Teraz to už však nedokážem. Nezmyselnosť personálneho nastavenia prezidenta SFZ je pre mňa nepochopiteľná a priamo poškodzuje trénerský segment slovenského futbalu a očakávam , že v krátkom časovom horizonte sa proti nemu ohradí aj športová verejnosť. Nejde tu totiž o nič iné, ako o politikum a nie o futbal.” 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s