Róbert Rybníček kandidátom únie do výkonného výboru SFZ

V piatok 25. februára sa v Senci uskutoční volebná konferencia Slovenského futbalového zväzu, kde sa o miesto vo výkonnom výbore najvyššej futbalovej organizácie na Slovensku bude uchádzať aj viceprezident ÚFTS – Róbert Rybníček. Jeho kandidatúru schválili členovia prezídia na zasadnutí dňa 7. februára v Nových Zámkoch.

Róbert Rybníček je vo funkcii viceprezidenta ÚFTS od roku 2017. Absolvent FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislave sa trénerskej činnosti na najvyššej úrovni venoval od roku 1997, keď pôsobil ako asistent v tíme Ozety Trenčín. Ako hrajúci asistent trénera pôsobil aj v FK Rača, ktorú v roku 2003 chvíľu viedol aj ako hlavný tréner.

Od septembra toho istého roka pracoval ako marketingový manažér AS Trenčín, v ktorom bol v tom čase aj koordinátorom trénerského tímu riadiaceho zložku fyziologicko–diagnostickej činnosti tréningového procesu. V súčasnosti je predsedom predstavenstva a generálnym manažérom AS Trenčín.

Róbert Rybníček sa prostredníctvom ÚFTS podieľa svojimi nápadmi a návrhmi na modernom a najnovšie trendy implementujúcom procese vzdelávania a skvalitňovania trénerského prostredia vo futbalovom hnutí na Slovensku.