Róbert Rybníček odpovedá na otázky po trénerskej zmene na lavičke AS Trenčín

Viceprezident ÚFTS Róbert Rybníček poskytol rozhovor portálu MY Trenčianske noviny, kde okrem iných vecí súvisiacich s chodom klubu rozoberal aj odchod trenčianskeho trénera Petra Hlinku či pozíciu v súčasnosti dočasného kormidelníka AS Juraja Ančica.

“V prvom rade som rád, že mužstvo už dvakrát prebral. Za posledný pol rok ako asistent urobil opäť krok vpred. Analyzujeme jeho pôsobenie. Možno ten čas nastane. To ešte neviem povedať. Vnímame ho ako človeka, ktorému chceme pomôcť v zlepšovaní sa. Je nastavený tak, aby sa stále učil a vyvíjal. Určite ho chceme v realizačnom tíme prvého mužstva aj naďalej,” povedal Róbert Rybníček pre MY Trenčín.

Generálny riaditeľ AS Trenčín sa však ohliadol aj za odchod Petra Hlinku, ktorého klub angažoval v lete tohto roka.

“Urobil som všetko pre to, aby som ho do Trenčína dostal. Beriem to preto aj ako vlastné zlyhanie. Život je však taký a my sa so situáciou musíme vyrovnať. Hľadať ďalej a veriť, že nájdeme človeka, ktorý zapadne do našej mozaiky a prinavráti nám futbal spred piatich, či šiestich rokov.”

Na otázku redaktora Martina Jurča z MY Trenčín týkajúcej sa životnosti trénerov a ich nedostatočným stotožnením s klubovou víziou odpovedal Róbert Rybníček nasledovne.

“Na Slovensku zlyháva edukácia trénerov. Na papieri ich síce pribúda, ale z hľadiska osobnosti a práce sú to neadekvátne výsledky. Mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako ďalej pracovať. V každom športe je kouč kľúčovou osobnosťou. Ak ich bude menej, tak vzniká problém nájsť požadovanú kvalitu.”

Celý rozhovor s Róbertom Rybníčkom nájdete na webe mytrencin.sk.