Ladislav Borbély: Som presvedčený, že kontinuita vývoja reprezentácie bude pokračovať

Prezident ÚFTS už tradične hodnotil uplynulý reprezentačný zraz národného mužstva. V rozhovore pre Denník N sa venoval nielen otázke jednotlivých duelov, ale odpovedal aj na otázky ohľadom budúcnosti národného mužstva.

“Jednoznačne vidieť zlepšenie, a to z hľadiska výsledkov aj herného prejavu. Videli sme to aj v zápase proti Malte, ktorý síce nemôžeme brať úplne vážne, ale neostáva nám nič iné, ako ho akceptovať. Treba podčiarknuť, že chalani nastúpili proti outsiderovi, a tak nemožno vyvodzovať výsledkové konzekvencie, ale zvládli to výborne,” odpovedal na otázku zlepšenia výkonnosti reprezentácie.

Druhým dychom tiež pomenoval problémy, ktoré mužstvo v uplynulom cykle postretli. “Mali sme dva základné problémy. Po prvé, zlyhali sme hneď v dvoch zápasoch proti outsiderom, čo sa neodpúšťa. Hneď v úvode sme stratili zbytočné štyri body. Potom prišla Európa a kríza v zmysle herného prejavu. Keď prišla jeseň, objavil sa druhý problém. Bolo absolútne evidentné, že herný prejav sa výrazne zlepšil, bohužiaľ sme to však nedokázali potvrdiť aj výsledkovo. V zápase, ktorý sme mali vyhrať a boli sme jasne lepší, sme stratili tri body proti Rusku.” dodáva v článku Denníka N.

Dosiahnuté tretie miesto je adekvátnym odrazom toho, na čo slovenský tím v tomto období mal, čo potvrdzujú aj slová Ladislava Borbélyho: “Ak chceme byť kritickí, musíme byť aj seriózne kritickí, a preto treba férovo uznať, že toto mužstvo sa posunulo. Na druhej strane je však ešte ďaleko od optima, ku ktorému nám chýbajú bodové zisky.”

Čo sa týka budúcnosti, tá podľa prezidenta ÚFTS nie je vôbec čierna. “Ďalšou fázou bude potvrdenie nárastu hernej výkonnosti. Alfou a omegou bude strieľanie gólov, potrebujeme sa na týchto hráčov sústrediť a implementovať ich do mužstva.”

Celý rozhovor pre Denník N nájdete v tomto odkaze.