Vladimír Pucher s ocenením od ÚFTS

Pred výkopom majstrovského zápasu šiestej ligy ObFZ Nitra: Čakajovce vs. Výčapy-Opatovce sa uskutočnila krátka ceremónia. Jej ústrednou postavou bol nitrianskemu regiónu veľmi dobre známa osoba. Ocenenie za scoju činnosť a prínos pre futbal si prevzal Vladimír Pucher. Rodák zo Svätého Jura je pritom bratrancom ďalšieho známeho Puchera – Michala.

Ako aktívneho hráča ho zdobila pohybová zdatnosť a aj čuch na góly. A práve tie mu otvorili aj cestu do Nitry. V prípravnom stretnutí proti Sládkovičovu bojoval o to, aby si ho klub spod Zobora zobral pod svoje krídla. Dva uznané a dva neuznané góly spečatili ich spojenie.

Výsledky potom na seba nenechali dlho čakať. Medzi mužmi sa blysol aj hetrikom. A to ešte v dorasteneckom veku. Pekne rozbiehajúcu kariéru však Vladimírovi Pucherovi pribrzdilo zranenie okostnice, preto po ročnej prestávke hrával už len v regionálnych súťažiach.

Aj kvôli tomu sa dostal k Výčapom-Opatovciam, kde neskôr odštartoval svoju trénerskú púťu. Po približne osemročnom pôsobení prišlo opäť lano z Nitry, ktoré prijal. V klube potom zotrval krásnych 31 rokov (1981 – 2012). Úspešnému mládežnickému trénerovi prešli rukami také mená ako Slovák, Oremus, Demo, Kanás, P. Hodúr, Brezina, Špánik, Dojčan či Šrámek, Tomaschek, Antalovič, Brunegraf, Seko, Ondrovič, Bédi, Galo, Šándor, Gunda alebo R. Hrnčár. A mohli by sme pokračovať ďalej.

Trénerské kormidlo, navyše, prevzal pri juniorských reprezentačných výberoch, s ktorými sa pozrel na viaceré zahraničné turnaje. Vladimírovi Pucherovi za jeho oddanú prácu, úspechy a trénerskú činnosť odovzdal generálny sekretár únie Rudolf Hanák Zlatý odznak ÚFTS . Ku gratulácii sa pridali oba kluby a tiež ObFZ Nitra.

Hoci pán Vladimír Pucher nebol členom ÚFTS, únia si cení jeho prínos pre mládežnícky futbal.

Zdroj informácii: Martin Kilian, MY Nitrianske noviny