Predĺžená spolupráca ÚFTS a ÚLK

Vrchní predstavitelia Únie futbalových trénerov Slovenska a Únie ligových klub podpísali v piatok 20. augusta predĺženie partnerskej spolupráce, ktorá cieli najviac na vzdelávacie aktivity.

“Už v minulosti bola naša spolupráca na veľmi dobrej úrovni, takže sme sa dohodli, že ju predĺžime dodatkom. Sme si vedomí toho, že treba trénerskej únii pomôcť. Máme za sebou rôzne semináre, kde sme spolupracovali na vysokej úrovni. Aj podľa účasti našich trénerov vieme, že to má zmysel,” povedal prezident ÚLK Ivan Kozák.

Dobré vzťahy oboch zoskupení sa preniesli aj do utuženie a predĺženia spolupráce, ktorá okrem iného napomáha rozvoju futbalu na Slovensku.

“Myslím si, že pozitívna kontinuita našej spolupráce bude aj naďalej prinášať prosperitu. Aj vďaka spolupráci s ÚLK, na čo potom nadviazal aj zväz, sa nám podarilo zorganizovať medzinárodne semináre, v ktorých by sme strašne radi pokračovali. V tomto pandemickom období sme trochu zbrzdení, pretože celú organizáciu nám môžu tesne pred konaním semináru zhatiť opatrenia. Čakáme preto, ako sa vykryštalizuje situácia. Spoluprácu s ÚLK si vysoko cením. Nie je to len osožné, ale aj nevyhnutné. Obaja ťaháme za jeden povraz,” objasnil prezident ÚFTS Ladislav Borbély.