Blog

Zomrel Justín Javorek

Futbalové nebo sa rozrástlo o ďalšieho výborného človeka, otca, hráča, trénera a funkcionára. V stredu 15. septembra zomrel rodák z Voderadov – Justín Javorek. Bývalý hráč prešovského Tatrana, bratislavského Slovnaftu či Interu sa v roku 1969 stal vôbec prvým profesionálnym hráčom tureckej I. ligy. Člen našej únie vo svojej kariére viedol Rapid Bratislava, Trenčín, Inter…

Nové číslo odborného časopisu ÚFTS

V polovici septembra vyšlo nové číslo odborného časopisu – Futbalový tréning. Obsahová stránka je opäť pútavá. Redaktori rozoberajú metodické, herné či spoločenské témy. Novinkou je rubrika o ženskom futbale. Tretie číslo časopisu na stiahnutie pre členov – Futbalový tréning Obsah: Editoriál (Andy Singer) Trénovanie kompletného hráča (Michal Kopčan) Nácvik spolupráce v kategórii žiakov (Dušan Pollák)…

Hodnotenie druhej časti kvalifikácie

Prezident ÚFTS Ladislav Borbély sa už tradične obzrel za poslednými vystúpeniami slovenských reprezentantov. V rôznych miestnych médiách hodnotil ich výkony v dueloch so Slovinskom, Chorvátskom a Cyprom.

Tréneri Jankech a Bříza hosťami podujatia pre jubilantov

Oslavnej akcie s oceňovaním jubilujúcich trénerov sa v tomto roku zúčastnili aj dve významné trénerské postavy Slovenska. Pozvanie do Trenčína prijal Jozef Jankech a Oldřich Bříza. Oboch vítali funkcionári únie s úsmevom na tvári, pretože aj oni ešte viac navýšili vážnosť celej oslavy.

Jubilanti oslavovali v Trenčíne

Uctiť si ich činnosť, stretnúť sa, zablahoželať a ukázať, že sa na nich nezabúda. Tieto a ešte ďalšie heslá reprezentovali predposledné augustové piatkové dopoludnie v Trenčíne, kde sa stretli tohtoroční tréneri – jubilanti.

Predĺžená spolupráca ÚFTS a ÚLK

Vrchní predstavitelia Únie futbalových trénerov Slovenska a Únie ligových klub podpísali v piatok 20. augusta predĺženie partnerskej spolupráce, ktorá cieli najviac na vzdelávacie aktivity.

Lístky na reprezentačné zápasy pre členov ÚFTS

V najbližšom asociačnom termíne čaká slovenských reprezentantov kvalifikačný domáci dvojzápas s Chorvátskom a Cyprom na štadióne v Bratislave. Všetci členovia Únie futbalových trénerov Slovenska majú možnosť zakúpiť si lístky na tieto stretnutia ešte skôr, ako budú v predaji.

Nová redaktorka odborného časopisu

Obsah odborného časopisu sa rozrastie o novú sekciu, ktorá bude venovaná ženskému futbalu. Témy z tejto oblasti futbalu bude prinášať nová členka redakcie – Mgr. Iveta Neveďalová.

Bilancia hospodárenia ÚFTS za rok 2020

Rok 2020 bol aj v hospodárení ÚFTS rokom značne špecifickým. Ako celú spoločnosť ovplyvnila pandémia aj činnosť našej Únie. Väčšina akcií plánovaných v roku 2020 sa neuskutočnila. Hospodárili sme s celkovým príjmom 11 905,93 €.

ÚFTS partnerom turnaja vo Vinodole

V sobotu 24. júla sa v obci Vinodol neďaleko Nitry uskutočnil štvrtý ročník mládežníckeho turnaja O pohár starostu obce Vinodol. Súčasný ročník však už niesol podnázov – Memoriál Ľubomíra Vaškoviča, na počet výborného človeka, trénera a člena ÚFTS, ktorý odišiel do športového neba vo veku 56 rokov v októbri 2020. Turnaj sa pre jedného dohláseného…

Nahrávam…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Follow My Blog

Get new content delivered directly to your inbox.