Odznaky SFZ putujú do rúk trénerov

Slovenský futbalový zväz aj v tomto roku schválil významné ocenenia pre šesticu trénerov. Odznaky SFZ putujú do rúk osobností, ktorá vám predstavíme. Odovzdaný bude okrem jedného zlatého odznaku aj jeden strieborný a štyri bronzové.

Výkonný výbor SFZ schválil ocenenia pre nasledujúcich trénerov:

Bronzové odznaky:

Juraj Koščo

Rodák z Pustého Čemerna (okrem Michalovce) odštartoval svoju futbalovú cestu v žiackom veku. V hráčskej kariére obliekal aj dres takých mužstiev ako VSŽ Košice, Dukla Prešov alebo Trebišov. Dorastenecký reprezentant ČSSR po skončení vysokej školy začal naplno pôsobiť ako tréner. Po juniorských a seniorských tímoch v Družstevnej pri Hornáde sa dostal do Lokomotívy Košice, neskôr pôsobil aj v Košickom FC. Regionálny tréner kategórie U15 a tréner U11 a U15 v Juniori Košice je držiteľom UEFA A licencie.

Pavol Junek

Rodený Skaličan objavil futbal v rodnej obci Dubovce. Prešiel všetkými kategóriami až po dorast. Po vojenčine sa vrátil do seniorského tímu svojej obce. Trénerskú kariéru odštartoval v roku 2003 v Holíči, kde sa postupne prepracoval až k A-mužstvu. V súčasnosti je sekretárom Holíča a členom TMK ZsFZ,

Bohumil Andrejko

Niekdajší útočník VSS, ZŤS a Lokomotívy Košice sa narodil v Stropkove. K 55 ligovým gólom pridal aj dva presné zásahy z dorasteneckej reprezentácie. Trénerské remeslo si osvojil premiérovo ako vedúci tréner športových tried Lokomotívy Košice. Jozefovi Barmošovi a neskôr aj Dušanovi Radolskému asistoval pri slovenskej reprezentácii do 21 rokov aj na letných olympijských hrách v Sydney v roku 2000. Tréner, ktorý sa výrazne angažoval v košických kluboch, sa postavil aj ku kormidlu národného mužstva do 18 a 19 rokov.

Ján Masár

Dubnický odchovanec sa k futbalu dostal cez atletiku, ktorá mu dala dôležité pohybové základy. Dorastenecký futbal si zahral okrem svojho rodného klubu aj v Energii Bratislava. Trénerskú cestu započal v bratislavskom Interi pri mužstvách prípraviek. Venoval sa aj pozícii športového trénera a pedagóga na Súkromnej futbalovej škole v Bernolákove, kde sa pričinil o postup dorastu do II. ligy.

Strieborný odznak:

Ondrej Singer

Šéfredaktor odborného časopisu ÚFTS – Futbalový tréning, člen prezídia ÚFTS, člen
Občianskeho združenia Klub internacionálov VSS, bývalý tréner VSŽ a VSS (potom ZŤS a 1.
FC) Košice a ďalších rakúskych klubov a mládežníckych reprezentácií, sa narodil v Rožňave, kde sa začal futbalu aj venovať. Počas pôsobenia v ZŤS Košice pracoval v rokoch 1993 až 1994 aj ako asistent trénera Slovenska do 17 rokov. Ondrej Singer je tiež spoluautorom odborných publikácií.

Zlatý odznak:

Ladislav Borbély

Hráč klubov ako ZŤS Košice, Sparta Praha či Dukla Banská Bystrica vyštudoval trénerstvo na Univerzite Komenského v Bratislave. Niekdajší predseda TMK Slovenského futbalového zväzu viedol v trénerskej kariére niekoľko prvoligových a druholigových mužstiev na Slovensku aj v zahraničí. Od roku 2019 je reprezentačným trénerom Slovenska v malom futbale. Súčasný prezident ÚFTS je od roku 2016 členom exekutívy AEFCA. V televíziách vystupuje ako futbalový expert. Ladislav Borbély je tiež autorom niekoľkých odborných publikácií.

Zlatý odznak SFZ v roku 2020 dostal aj Rudolf Hanák

V minulom roku, výrazne poznačenom pandémiou koronavírusu, dostal ocenenie Slovenského futbalového zväzu aj sekretár ÚFTS Rudolf Hanák.

Odchovanec nitrianskeho AC prešiel od roku 1961 všetkými vekovými kategóriami až po seniorov. V žiackom a dorasteneckom veku bol reprezentantom slovenských výberov
i ČSSR. Trénerskú činnosť započal s prípravkami v AC Nitra, potom trénoval Duklu
Nitra, neskôr bol hlavným trénerom mládeže Strojára Nitra. Okrem klubov trénoval aj výbery ZsFZ. Generálny sekretár ÚFTS svoje funkcionárske kvality preukázal aj pri vedení TMK ZsFZ či na iných pozíciách v Západoslovenskom futbalovom zväze, alebo aj ako garant vzdelávania UEFA C licencie.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s