Ladislav Borbély pre Šport.sk: Atentát na futbal

Prezident Únie futbalových trénerov Slovenska Ladislav Borbély reagoval na nedeľňajší záver duelu medzi domácim Trenčínom a Dunajskou Stredou. Rozhodca Ivan Kružliak odpískal mimoriadne kontroverznú penaltu, ktorá pomohola Dunajskostredčanom k dosiahnutiu remízy 3:3.

“Prejdime k analýze samotného chybného rozhodnutia. Sú tu dve možné interpretácie. Prvá je profesijná kompetenčná insuficiencia, čo znamená nedostatočnosť z hľadiska posúdenia situácie, kedy musíme zohľadniť, že aj rozhodca je len človek. To by mohlo slúžiť ako obhajoba, že aj človek môže spraviť chybu. Bez pomoci VAR-u zlyháva a ťažšie koriguje svoje rozhodnutia. VAR pomáha eliminovať takéto zlyhania ľudského faktoru v rozhodovacom procese arbitrov. Napriek všetkému tu stále ostáva faktor zodpovednosti za spôsobenú škodu,” píše Ladislav Borbély pre Šport.sk.

Celý článok nájdete tu: https://sport.aktuality.sk/c/483600/fortuna-liga-as-trencin-dac-dunajska-streda-ladislav-borbely-ivan-kruzliak/?AT=wgt.hp_hp-najcitanejsie.c.x…B.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s