Vo veku 90 rokov nás opustil Jozef Hanák

Vážení kolegovia tréneri, športoví priaznivci a široká verejnosť,

so zármutkom vám oznamujeme, že nás v pondelok 2. novembra vo veku 90 rokov opustil JUDr. Jozef Hanák. Stratili sme tak človeka, ktorý bol zakladajúcim členom a dlhoročným prezidentom a viceprezidentom Únie futbalových trénerov Slovenska. Po odchode do trénerského a funkcionárskeho dôchodku sa Jozef Hanák stal 1. Čestným prezidentom ÚFTS.

Kto bol Jozef Hanák?

S futbalom začínal v roku 1942 v AC Nitra. Počas seniorskej kariéry pôsobil v Malackách, Topoľčanoch, Kable Bratislava, Šali, Slovane Bratislava, Nitre či Piešťanoch. Na hráčsku etapu nadviazal tou trénerskou. Postupne viedol mužstvá v Bratislave, Nitre, Piešťanoch, Trnave, Hlohovci, Zlatých Moravciach, Komárne, Humennom, Novákoch, Topoľčanoch, Zbehoch či Nových Zámkoch.

Medzi jeho najvýznamnejšie trénerské úspechy patrí postup s mužstvom Plastiky, s ktorým sa ako druhý tréner Nitry v sezóne 1978/1979 dostal do prvej ligy. V 90. rokoch tiež ako tréner výberov ZsFZ do 17 a 19 rokov triumfoval so svojimi hráčmi v Stredomorskom pohári v Španielsku.

V roku 1968 bol zakladateľom Zväzu futbalových trénerov Slovenska (dnes známe ako Únia futbalových trénerov Slovenska), vo funkcii prezidenta zotrval do roku 1992.

V júni tohto roka sa jeho priatelia a funkcionári popredných slovenských futbalových organizácií stretli v Nitre na oslave 90. narodením Jozefa Hanáka. V aktuálnom roku mu bolo zo strany SFZ udelené ocenenie „Cena Fair-play Ivana Chodáka” za celoživotný a príkladný prínos pre Slovenský futbal.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s