Spomienka na Jaroslava Polláka

Košický futbalista a majster Európy z roku 1976 zomrel 26. júna. Výborný záložník s prezývkou “Bobby” mal 72 rokov.

Odchovanec košického VSS nastúpil za svoj materský klub v prvej Česko-slovenskej lige už ako 18-ročný. Za Košice hral “Bobby” (prezývka, ktorú dostal po anglickom futbalistovi Bobbym Charltonovi) 20 rokov a to od žiackych kategórií. Prvýkrát však čaro futbalu okúsil v Šaci, odkiaľ ako 10-ročný prešiel do centra východného Slovenska.

Po košickej anabáze si Jaroslav Pollák odkrútil vojenčinu v Dukle Banská Bystrica, odkiaľ putoval do pražskej Sparty. V drese “rudých” získal slovenský stredopoliar Český a Česko-slovenský pohár. Z hlavného mesta Českej republiky sa presunul do hlavného mesta Rakúska. Za Austriu Viedeň odohral 65 zápasov s jedným streleným gólom. Hráčsku kariéru uzavrel v roku 1988 v ZŤS Košice ako 41-ročný.

Okrem klubových zápasov okúsil aj reprezentačné stretnutia. Ešte ako junior pomohol česko-slovenskej dorasteneckej reprezentácii k bronzovej priečke na UEFA turnaji v NSR v roku 1965. Za národný “A” tím debutoval o tri roky neskôr pri triumfe Česko-slovenska nad Brazílou 3:2 na Tehelnom poli. V roku 1976 sa stal majstrom Európy. Finálový duel si však pre trest za červenú kartu nemohol užiť priamo na trávniku.

Únia futbalových trénerov Slovenska vyjadruje rodine Jaroslava Polláka úprimnú sústrasť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s