Zomrel Milan Služanič

Vo veku 83 rokov zomrel v pondelok 6. júla prvý šéf slovenského futbalu v jeho novodobej samostatnej histórii Milan Služanič.

Rodák z bratislavskej Dúbravky sa v roku 1988 stal nástupcom vtedajšieho predsedu Michala Jarábeka. Na najvyššom poste slovenského futbalu pôsobil 10 rokov, keď v roku 1998 z tohto postu odišiel.

Medzi jeho najvyššie funkcionárske úspechy patrilo pričinenie o prijatie Slovenska za člena medzinárodnej futbalovej federácie FIFA. Na kongrese konanom 4. novembra 1994 ako zástupca našej krajiny odovzdal vtedajšiemu prezidentovi Joaovi Havelangeovi národnú vlajku. Symbolickým gestom bolo spečatené prijatie Slovenska za člena rodiny FIFA.

“Často sme sa stretávali na výročných podujatiach, kde sme veľakrát diskutovali. Napriek jeho veku si myslím, že mal veľmi jasnú myseľ a cítil som, že je v ňom stále špičkový funkcionár. Súčasné vedenie si ho určite vážilo. Zaslúži si úctu a uznanie, veď bol prvým prezidentom. Patrí mu môj obdiv za to, že aj napriek vyššiemu veku sa vedel stále plnohodnotne konfrontovať aj s novými progresívnymi futbalovými názormi,” povedal predseda ÚFTS Ladislav Borbély.

Únia futbalových trénerov Slovenska vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a najbližším Milana Služaniča.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s