Jozef Hanák oslávil deväťdesiatku

Na pôde Západoslovenského futbalového zväzu sa zišli priatelia a známi skvelého futbalistu, trénera, funkcionára, ale aj právnika JUDr. Jozefa Hanáka. Všetci prítomní boli súčasťou oslavy okrúhlych 90. rokov, ktoré Jozef Hanák dovŕšil 7. júna. Medzi gratulantmi sa objavili aj významné mená slovenského futbalu alebo Únie futbalových trénerov Slovenska (ÚFTS), ktorú pomáhal zakladať práve uvedený oslávenec.

Ďalším snom je finále európskej klubovej súťaže

K jeho krásnemu jubileu mu zablahoželal prezident ÚFTS Ladislav Borbély, generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Peter Pálenčík či predseda Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ) Ladislav Gádoši. Okrem nich boli na oslavnom podujatí konajúcom sa 11. júna aj syn Rudolf Hanák a ďalší priatelia oslávenca Miroslav Vlk, Jaroslav Jambor, Róbert Rybníček, Ľubomír Moravčík, Augustín Antalík, Ján Fülop, Jaroslav Dekýš, Ľubomír Zábojník, Mária Bartošová a Marián Červenka.

„Najväčšiu radosť z futbalu som mal vtedy, keď som ako malý chlapec hrával v Hlohovci celoštátnu ligu. Medzi najkrajšie futbalové roky však musím zaradiť aj pôsobenie v Slovane a Slavii Bratislava,“ zaspomínal si oslávenec Jozef Hanák. 

Podľa bývalého hráča Malaciek, Topoľčian, Šale, Slovana Bratislava, Nitry či Piešťan je dôležité, že funkcionárskeho chlebíčka sa v súčasnosti chytajú bývalí futbalisti, vďaka čomu môže tento šport ďalej rásť. Spomedzi želaní, ktoré si so sebou Jozef Hanák nosí sa vyníma najmä opätovné zhliadnutie finálového zápasu európskej klubovej súťaže.

„Musím priznať, že ma táto oslava veľmi teší. Vzdáva sa ňou česť tým, ktorí pre futbal niečo spravili a to kedysi nebývalo zvykom,“ dodal Jozef Hanák.

Priestor ponúkol futbalový zväz

Zabezpečenie priestoru bolo v réžii ZsFZ a jeho predsedu Ladislava Gádošiho, ktorý nad ponúknutím miestnosti ani na moment neváhal. Pre zväz je to zároveň príležitosť na uctenie si jubilantov a funkcionárov vo vyššom veku, čo vyzdvihol aj jeho predseda.

„Myšlienka oslavy na pôde ZsFZ vznikla okamžite po tom, ako som sa so synom pána Hanáka bavil o tom, že by ma pozval na túto oslavu. Neváhal som ani sekundu a ponúkol som toto športové prostredie. Vidím, že sa tu stretla mladá aj staršia generácia, z čoho mám výborný pocit a hostia sú tiež očividne spokojní,“ povedal predseda ZsFZ Ladislav Gádoši.

Kto je Jozef Hanák

S futbalom začínal v roku 1942 v AC Nitra. Počas seniorskej kariéry pôsobil v Malackách, Topoľčanoch, Kable Bratislava, Šali, Slovane Bratislava, Nitre či Piešťanoch. Na hráčsku etapu nadviazal tou trénerskou. Postupne viedol mužstvá v Bratislave, Nitre, Piešťanoch, Trnave, Hlohovci, Zlatých Moravciach, Komárne, Humennom, Novákoch, Topoľčanoch, Zbehoch či Nových Zámkoch.

Medzi jeho najvýznamnejšie trénerské úspechy patrí postup s mužstvom Plastiky, s ktorým sa ako druhý tréner Nitry v sezóne 1978/1979 dostal do prvej ligy. V 90. rokoch tiež ako tréner výberov ZsFZ do 17 a 19 rokov triumfoval so svojimi hráčmi v Stredomorskom pohári v Španielsku.

V roku 1968 bol zakladateľom Zväzu futbalových trénerov Slovenska (dnes známe ako Únia futbalových trénerov Slovenska), vo funkcii prezidenta zotrval do roku 1992.

Rodina Hanákovcov touto cestou ďakujem ZsFZ a jeho predsedovi Ladislavovi Gádošimu za poskytnutie priestorov na túto oslavu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s