advocatVšetko čo odznelo na tlačovej konferencii po zápase KME´12 Slovensko-Rusko z úst úspešného trénera Ruska – Dicka Advocaata.

Svoju prácu mám rád.


Profil Dicka Advocaata:

Narodený 27 Sept 1947 v Den Haagu.
Trénoval v siedmich krajinách na troch kontinentoch.
Kluby:AZ Alkmaar,Dortrecht,PSV Eindhoven,Borussia Monchengladbach,Glasgow Rangers,Zenit Petrohrad.
Reprezentácie: Holandsko (historicky najviac odtrénovaných zápasov s reprezentáciou Holandska),Belgicko,SAE,J.Kórea,Rusko
Trénerské úspechy: UEFA Superpohár a UEFA CUP so Zenitom,Majster Ruska,Holandska,Škótska,štvrťfinalista MS…


 
Zhodnotenie zápasu:

Myslím si,že sme zaslúžene vyhrali.Hneď v prvých 5.minutách sme mali niekoľko dobrých príležitostí,nedali sme Slovenskému tímu žiaden priestor na strelenie gólu, aj keď v posledných 15.minutách 1.polčasu sa Slonenský tím dostal do hry, pretože sme slabšie začali brániť priestor aj hráčov. V 2.polčase sme hrali veľmi dobře hráči si plnili svoje povinnosti, vytvárali sme si príležitosti a myslím si, že sme gól mohli streliťaj skôr.

Nerozhodovali ste sa cez prestávku striedať?

Mali sme pripravené striedanie v 2.polčase, ale zostali sme trpezlivejší a v 2.polčase sme dostali hru pod kontrolu,nechceli sme preto hneď striedať, aj keď v neskoršom priebehu zápasu sa úkázalo, ako rozhodujúce tesné bránenie Hamšíka, pretože keď odpojíte od hry Hamšíka dostávate sa do výhody.

Ako sa budete pripravovať na Andorru?

Nečakajú nás žiadne oslavy a v utorok musíme svoje dielo dokončiť.

Pozícia Aršavina hrať v krídelnom priestore bol taktický ťah,keďže jeho miesto je v strede? Vedeli sme, že v pravom obrannom priestore sa súperov obranca bude pohybovať smerom do predu, tým pádom musel aj Aršavin brániť a sťahovať sa, pretože ak by to nerobil on musel by tam zaskakovať ďaľší hráč, toto sa práve dialo posledných 15 minút 1.polčasu, po prestávke všetci pochopili, že musia hrať vo svojich priestoroch.

V prvom vzájomnom zápase ste hovorili, že kvalita vašej hry bola dobrá-prehrali ste, teraz ste vyhrali a hrali ste teda kvalitnejšie?

Tím Slovenska je veľmi kvalitný, odohral dnes dobrý zápas, pre oba tímy to bolo rozhodujúce stretnutie, obidva tímy museli zvíťaziť a myslím si, že sme videli dobrý zápas.

Kde beriete trénerskú inšpiráciu?

Ťažká otázka, jednoducho taký som a svoju prácu mám rád.


 

Za rozhovor poďakoval predseda  RR ÚFTS Patrik Lendel.