20180924 092131Nitra a vynovený štadión pod Zoborom boli v pondelok 24.9.2018 dejiskom IV.medzinárodného seminára pod záštitou Únie futbalových trénerov Slovenska, Únie ligových klubov a technického úseku SFZ. Seminár na ktorý sa prihlásilo 340 trénerov pozostával z teoretickej a praktickej časti. Doobeda prednášali prominentný hostia: tréner reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa o špeciálnych ofenzívnych trendoch, nemecký kouč FC DAC 1904 Dunajská Streda Peter Hyballa o variabilných prihrávkach a ich využití v súčasnom futbale a holandský kormidelník AS Trenčín Ricardo Moniz o tréningu herných činností. Peter Schreiner predstavil prednášku o grafických a animačných programoch pre trénerov.

Seminár Nitra

Poobede nasledovali ukážky k jednotlivým témam a každú z viedol prednášajúci tréner.
Ricardo Moniz viedol v praktickej časti rezervný tím FC Nitra, Peter Hyballa starších dorastencov tohto klubu a Adrián Guľa mladších dorastencov klubu.
Ricardo Moniz sa celodenného seminára zúčastnil napriek tmu, že už v utorok 25.9. jeho tím čaká práve FC Nitra v dohrávke 1.kola.
"Sľúbil som Ladislavovi Borbélymu, že sa zúčastním tohto trénerského semináru, pretože chcem pomôcť slovenskému futbalu. Som síce Holanďan, ale robím v slovenskom futbale a som jeho súčasť.
Beriem to ako svoju povinnosť. Jednota a spolupráca vo futbale, takisto medzi trénerskými kolegami, je veľmi dôležitá," povedal nám 54-ročný holandský kouč, ktorý trénersky pracoval v desiatich krajinách.

 

Hyballa - pozdrav

Podporili nás ...

masiarstvourbanekweb

sluzbynitra

meva new1

mavasport1

nike logo