borbely1Piatková konferencia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) nemala charakter volebnej, ale skôr odsúhlasovacej, keďže o väčšinu pozícií sa uchádzal jediný kandidát. Iba na post člena výkonného výboru – zástupcu trénerov kandidovali dvaja ašpiranti: Dušan Radolský a ja, takže sa nám podarilo narušiť monotematickú hlasovaciu harmóniu delegátov. 

Vyhral môj súper, ktorého volili prevažne delegáti reprezentujúci amatérsky futbal regiónov, kým ja som dostal hlasy od zástupcov prvej a druhej ligy a bratislavského regiónu.

SFZ za posledné roky zmodernizoval marketing, otvoril sa fanúšikom, svojím projektom výstavby a modernizácie štadiónov výrazne ovplyvnil skvalitnenie úbohej infraštruktúry klubov. Seniorská reprezentácia a dvadsaťjednotka majú svoju identitu aj na medzinárodnej scéne. Chýba mi však kvalitatívna vyváženosť úrovne športovo-technického zabezpečenia prevádzkovania futbalu, pričom absentuje niekoľko zložiek technického úseku.

kozakNa takmer všetky volené funkcie bol iba jeden kandidát. Jedinú výnimku predstavoval post člena výkonného výboru - zástupcu trénerov. O ten sa uchádzali Dušan Radolský a Ladislav Borbély, zvíťazil Radolský.

Doc. Ladislav K a č á n i  (* 01.04.1931 - † 05.02.2018 )

 kacany parteJeden z príslušníkov tzv. „ futbalového ročníka tridsaťjeden“, rodený futbalový elegán, vynikajúci technik, dokonalý najmä v hre hlavou. Do Bratislavy prišiel z Lučenca. Jeho úmyslom bolo hrať za Slovan, ale už v roku 1953 ako vysokoškolák mal reprezentovať umelo vytvorenú a hneď prvoligovú Sláviu Bratislava, no zvolil si Červenú hviezdu a dosiahol ako jej člen všetky méty futbalistu, titul majstra (1959) i účasť na MS (1954).

Podporili nás ...

masiarstvourbanekweb

sluzbynitra

meva new1

mavasport1

nike logo